Sepet
Sepetiniz boş.
Anket
Bilgisayarınızda Kullandığınız İşletim Sitemi Lisanslı mı ?
EVET
HAYIR

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Client System

Thin Client 
Thin Client (İnce İstemci), merkezi bir sunucuya bağlanarak bu sunucu üzerinde oturum açmaya uygulama çalıştırmaya yarayan cihazdır. Bütün uygulamalar sunucu üzerinde çalışır ve bu sayede istemci tarafına herhangi bir program yükleme, kurulum v.b. işleme gerek yoktur. Üzerinde web tabanlı programlar çalıştırılabilir ve internette gezinilebilir.
Neden Thin Client: Günümüzde sıklıkla duyduğumuz Cloud (bulut) mimarileri ve masaüstü sanallaştırma teknolojilerinin sağlamış olduğu faydalar, kullanıcıların ve sistem yöneticilerinin bu teknoloji geçişi için ciddi bir önem arz etmektedir. Sanallaştırma teknolojisinin önemli bir ayağı olan Thin Client sistemlerinin temel amaçlarından biride olan atıl kapasiteyi paylaşmak olduğundan her kullanıcıya ayrı ayrı güçlü bilgisayarlar vermek yerine kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak uygun bir sunucu ve storage yapısıyla kaynakların daha efektif bir şekilde kullanımını sağlamaktadır. Thin Client, donanım maliyetlerini % 80'lere varan oranlarda düşürüyor. 
Uyumluluk: Thin Client ürünlerimiz, Paylaşılan PC'nin üzerine yüklenen Windows tabanlı standart tüm yazılımlar ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Popüler sanallaştırma teknolojileri olan Citrix, Vmware, Microsoft terminal hizmetleri ve diğer bir çok protokolü güncel receiver versiyonları ile desteklemektedir. Thin Client 'ler, Terminal yada Uygulama server üzerinde bulunan aynı programı eş zamanlı olarak aynı anda ayrı ayrı olarak çalıştırabilirler.
Ergonomi: Küçük Dizayn; Thin Client 'lar kullanıldıkları alanlarda az yer kaplayarak alan tasarrufu sağlar. Ayrıca Thin Client'lar LCD monitörlerin arkasına VESA kit ile monte edilebilir. Sessiz bir çalışma ortamı sağlar ve sağladığı yüksek enerji tasarrufu ile çevre dostu niteliği taşır.
Güvenlik ve Hız: Her geçen gün daha da çok bilgi güvenliğinin önemi artmaktadır. Centerm Thin Client ’lar üzerinde veri tutulmaz. Bu sayede kötü niyetli veri transferlerinin önüne kolayca geçilebilir. Ayrıca kullanıcının Centerm Thin Client ’lar üzerine program yükleme ve kaldırmasına izin verilmez. Taşınabilir ortamda veri aktarılamaz ve üzerinde CD-ROM ya da disket sürücü yoktur. İstenildiğinde USB'ler devre dışı bırakılabilir.
Düşük Elektrik SarfiyatıThin Client ’lar düşük elektrik sarfiyatı ile sessiz ortamlar yaratırlar. Standart bir bilgisayar 150W ila 200W arasında iken bu oran Thin Client'larda ortalama 5W ila 7W arasındadır.
Elektrik Kesintilerinde Veri Kaybına Son : Thin Client ’lar merkezi sisteme bağlı çalıştıklarından ve üzerinde herhangi bir bilgi tutmadığından sadece Sunucu bilgisayarda kesintisiz güç kaynağı kullanılarak, tüm kullanıcıların elektrik kesintisinde karşılaşılan veri kayıpları önlenir.
Kullanım Alanları: Kamu Kurumları, Hastaneler, Çağrı Merkezleri, Eğitim Kurumları, Bankalar,Üretim alanları, Şirketler, Mağazalar, IP TV ve tüm ortamlarda kullanılmaktadır.

Eğitim Kurumları Kullanım alanları
Okullarda yoğunlukta kullanılan Görsel, Vektörel ve Robotik kodlama uygulamalarının sorunsuz, kararlı çalışılması.
Düşük satın alma maliyetlerinin olması.
Donanım problemlerini azaltma.
Merkezi yönetim, öğrencilerin tek bir yerden izlenmesi ve kontrol edilmesi.
Kolay dosya ve uygulama paylaşımları.
Uygulamaların kolay kurulup, yönetilebilmesi.
Bir sorun halinde hızlı çözüm sağlanabilmesi.

 

Site İçi Arama
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Haber ve Duyurular
Evde Kal...
Tarih: 20/04/2020
Ülke ve dünya insanları olarak zor günlerden geçiyoruz. Corona Virüs sa... Devamını oku...
Korono Virüsü
Tarih: 20/04/2020
Dünya Sağlık Örgütü  Corona Virüs (Covid-19) salgınıyla ilgili k&uum... Devamını oku...

   Tüm haberler
İstatistikler
Toplam: 57881
Aktif: 1
Bugün: 8
Dün: 23

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: SYSTEM 2000 Bilişim-Danışmanlık